Image
Polish Ukulele Festival

Ukulele staje się coraz bardziej popularnym instrumentem w Polsce. Nic więc dziwnego, że przybywa inicjatyw, w których ten niewielkich rozmiarów instrument o dużych możliwościach „gra pierwsze skrzypce”.

Przykładem takiego wydarzenia jest Polish Ukulele Festival. Jest to coroczne wydarzenie, którego celem jest popularyzacja ukulele w Polsce.
W programie możemy znaleźć: koncerty artystów polskich i zagranicznych, warsztaty gry na ukulele na różnym poziomie zaawansowania oraz wspólne muzykowanie.
Nie brakuje także dodatkowych atrakcji, takich jak warsztaty i pokazy tańca hula, czy lekcje języka hawajskiego.

Festiwal jest również okazją do świętowania urodzin grupy Polish Ukulele. Jest to jedyna tego typu społeczność muzyczna w Polsce. Spotyka się lokalnie w wielu miastach, organizuje imprezy, zloty ogólnopolskie, warsztaty gry, wspólne wyjazdy na zagraniczne festiwale ukulele, internetowe konkursy na nagrania. Warto podkreślić, że grupa liczy obecnie kilka tysięcy osób. Patronat nad imprezą obejmuje co roku ogólnopolski magazyn Top Guitar.

Gwiazdami festiwalu byli dotychczas m.in.: Ken Middleton (Anglia), Lucky Leles (Niemcy), D’Ukes (Anglia), Ukulollo (Włochy), Rene Soucek (Czechy), Gabriela La Foley (Anglia). Nie zabrakło również przedstawicieli rodzimej sceny m.in. znanego głównie z twórczości internetowej Wojtka Szumańskiego, Mikołaja Szczepku, Old Mess Ukulele Experience czy Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele.

Nauka gry na ukulele

Od kulu lat nasz Ośrodek jest miejscem w którym zarówno początkujący jak i zaawansowani miłośnicy ukulele mogą rozwijać swoje pasje.
Cotygodniowe zajęcia odbywają się w kilku grupach.

Uczestnicy grup zajęciowych biorą również aktywny udział w warsztatach organizowanych m.in. w ramach Polish Ukulele Festiwal a liczna ich grupa tworzy Zespół UkuleLOVE.

Image


MIEJSKI OŚRODEK KULTURY
w SŁAWKOWIE

ul. Młyńska 14
41-260 Sławków© 2020 MOK Sławków Kontakt

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej …