Wystawa "Zagłębie powstań śląskich"

W związku z przypadającą na ten rok rocznicą wybuchu I powstania śląskiego chcielibyśmy zaprezentować Państwu ekspozycję "Zagłębie powstań śląskich - Zagłębie Dąbrowskie wobec I powstania śląskiego".


Czytaj więcej ...

Wakacyjne Podwórko- Koncert zespołu Banda Edwarda oraz Spektakl w wykonaniu Teatru Maska z Krakowa. Serdecznie zapraszamy!!!

Koncert Eva Novel& Wilk- 27.07

Konkurs " Sławków w moim obiektywie"

Regulamin

Konkurs "Wakacje z Kulturą"

Regulamin

Festyn rodzinny " Parkowe Granie"- 13 lipca

Warsztaty historyczne- DKD

9 lipca 2019 r. w Dziale Kultury Dawnej odbyła się druga część wakacyjnych warsztatów historycznych. W tym dniu dzieci zwiedzały wraz z przewodnikami wystawy stałe poświęcone historii miasta. Podczas oprowadzania uczestnicy mogli dotknąć niektórych zabytków, a czasem nawet sprawdzić jak działają – dzieci mieliły zboże na żarnach, ubijały pieprz
w mosiężnym moździerzu i kaszę w stępie oraz własnoręcznie wytwarzały masło w masielnicach. Rozwiązywano również wspólnie zadania z kolejnej części tekstowej gry historycznej, dzięki czemu młodzi adepci historii mogli zapamiętać ciekawe zabytki lub nieznane wcześniej nazwy przedmiotów używanych w zamierzchłych czasach.

galeria zdjęć

Koncert zespołu "Po Burzy"

Wakacyjne podwórko- wydarzenia kulturalne

Informacja- zmiana godzin urzędowania MOK Sławków w okresie letnim

Zgodnie z Zarządzeniem nr 9/2019 Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie z dnia 24 czerwca 2019 w okresie od 28.06.2019 r. do 31.08.2019 r. MOK Sławków ( ul. Młyńska 14) będzie czynny w godzinach od 07.00 do 15.00, natomiast Dział Kultury Dawnej ( ul. Rynek 9) w godzinach od 09.00 do 17.00.

Pokaż więcej wpisówStacks Image p94_n107


Stacks Image p94_n126